Győzelemmel mutatkozott be Erste Ligás csapatunk a DVTK Jegesmedvék elleni felkészülési mérkőzésen!

Szép volt fiúk!💚

A Jégkorongblog összefoglalója a mérkőzésről:

A miskolciak hiába egyenlítettek kétgólos hátrányból, alulmaradtak a győriekkel szemben második felkészülési mérkőzésükön.

A Jegesmedvéknél a frissen igazolt játékosok közül bemutatkozott Hyvärinen, most Kamarásit nem nevezték Tokaji Viktorék. A Győri ETO HC-ban felbukkant a győri születésű, de az előző szezonokat külföldön töltő Mesterházy Bálint. A hazaiak kapujában a 2002-ben született Gratzl kapott lehetőséget, míg a vendégeknél előbb Sági, aztán Tóth Balázs állt a vasak között. A nyitó harmad közepén Csiki jó ütemben érkezett a miskolci kapu elé, és közelről vezetéshez juttatta a vendégeket (0-1). A második játékrész elején Turbucz kiugrott, és kétgólosra növelte a zöld mezes csapat előnyét (0-2). A miskolciak első találatát Hadobás lőtte egy keresztpassz után, ám a felvonás végén Bukor ért bele remekül Nagy Márk lőtt passzába (1-3). A záró felvonás gólzáporosan indult: előbb Mattyasovszky közelről megszerezte a második Jegesmedvék-találatot, aztán két percre rá Mihalik került ziccerbe, nem hibázott (3-3), csakhogy Dézsi egy pontos lövéssel szinte azonnal újra előnyhöz juttatta a vendégeket (3-4). A harmad közepén Turbucz talált be Gratzlnak, aztán Szalma is feliratkozott a gólszerzők közé (3-6). Négy perccel a vége előtt történt még egy gólváltás, Szirányi kipattanóból, Dézsi kijátszott akció végén volt eredményes, így a Győri ETO HC 7-4-re nyert.

A DVTK Jegesmedvék sorai: Gratzl (Kiss B.) – Szirányi, Hyvärinen, Lövei, Miskolczi, Mattyasovszky – Hadobás, Kiss R., Walker, Galanisz, Ritó – Vojtkó, Farkas O., Szabad, Pecsét, Mihalik – Farkas M., Galajda

A Győri ETO HC összeállítása: Sági (Tóth B.) – Szlama, Kmec, Szalma, Mesterházy, Dézsi, Páterka, Odnoga, Madácsi, Vas M., Tornyai, Bödök, Bukor, Majoross, Csiki, Léránt, Schmál, Czakó, Kováts, Nagy M., Turbucz

Fotók: NGS Photo - DVTK